Чемпіонат Голландії з футболу 2018-2019 | календар, турнірна таблиця, дата

Ередівізія — вища ліга футболу Нідерландів — існує з 1956 року. Чемпіонат Голландії з футболу 2018/2019 стане 63-м розіграшем даного турніру. Згідно з регламентом ліги, в ній беруть участь 18 команд, як мінімум одна з яких отримала підвищення в класі за підсумками попереднього сезону.

За підсумками попереднього сезону Ередівізія покинули три команди:

• «Твенте» з міста Енсхеде зайняв останнє місце в чемпіонаті Нідерландів 2017/2018, через що цей клуб буде грати в Ерсте дивізії — другому за силою дивізіоні нідерландського футболу,
  • «Спарта» з Роттердама, яка посіла 17 місце в попередньому сезоні голландської вищої ліги, програла в останньому раунді плей-офф за право грати в Ередівізія, клубу «Єммен» з однойменного міста,
  • Футбольний клуб «Рода» з Керкраде поступився за підсумками двоматчевого другого раунду турніру плей-офф команді «Алмере Сіті».

Склад учасників Ередівізія 2018/2019 поповнили такі команди:

• «Фортуна Ситтард» отримала пряму путівку до вищої ліги не дивлячись на те, що зайняла лише друге місце в загальному заліку. Чемпіон Ерсте дивізії — «Йонг Аякс» — не може виступати у вищій лізі, оскільки є дублером одного з її учасників — амстердамського «Аякса».
  • За підсумками плей-офф за право грати у вищому дивізіоні чемпіонату Голландії дві команди отримали підвищення в класі: «Єммен» і «Де Граафсхапу», який обіграв в останньому турі раунду плей-офф клуб «Алмере Сіті».

У турнірі плей-офф за право грати в Ередівізія беруть участь наступні команди:

• Кращий клуб за підсумками кожного з етапів другого нідерландського футбольного дивізіону. Всього цих етапів чотири: з 1 по 8 тур; з 9 по 16 тур; з 17 по 24 тур; з 25 по 32 тур.
  • Чотири клуби з найкращими результатами в турнірній таблиці, що не входять в попередню категорію;
  • Володарі 16 і 17 місць в турнірній таблиці чемпіонату Нідерландів з футболу.

За підсумками цього турніру визначаються два переможці, які будуть виступати в наступному розіграші Ередівізія.

Географія клубів

У таблиці, наведеній нижче, перераховані міста Нідерландів і клуби, їх представляють:

стадіони

Матчі Ередівізія будуть проводитися на наступних стадіонах, що належать клубам-її учасникам:

КлубСтадіонВместімость
«АДО Ден Хаг»«Карс Джинс»15000
«Аякс»«Йохан Кройф Арена». Раніше цей стадіон був відомий як «Амстердам Арена»54990

дербі

Як і в будь-якому спортивному змаганні, в Ередівізія є кілька принципових соперничеств між клубами:

• «Роттердамського дербі» між клубами «Спарта», «Фейєноорд» і «Ексцельсіор». У цьому сезоні голландського чемпіонату виступають тільки два останніх клубу,
  • Суперництво між «Аяксом», «ПСВ» і «Фейєноордом» — найбільш титулованими командами країни,
  • «Північне дербі» між «Херенвеном» з регіону Фрисландия і «Гронінгеном», що представляє однойменну провінцію Нідерландів,
  • «Брабантської дербі» між клубами з провінції Північний Брабант: «ПСВ» і «маячнею»,
  • З відомих соперничеств, не представлених в цьому сезоні вищої ліги нідерландського футболу, виділяється «Гелдерландское дербі» між клубами «НЕК» і «Вітесс». «НЕК» не братиме участі в Ередівізія сезону 2018/2019, так як цей клуб поступився «Єммен» у другому раунді плей-офф Ерсте дивізії.

Єврокубки

Чемпіонат Нідерландів з футболу знаходиться на 13 місці в таблиці коефіцієнтів УЄФА. Відповідно до цього п’ять команд отримують шанс представити вищу лігу королівства в єврокубках:

1. Чемпіон країни — клуб «ПСВ» — переміг в раунді плей-офф Ліги чемпіонів УЄФА «БАТЕ» з Борисова із загальним рахунком 2-6 і вийшов у груповий етап. Клуб з Ейндховена виступатиме в групі В з «Тоттенхемом», «Барселоною» і «Інтернаціонале».
  2. «Аякс», будучи срібним призером країни, також почав свій шлях в єврокубках з раунду плей-офф. Обігравши «Динамо» з Києва із загальним рахунком 3-1, амстердамський клуб виступить у групі Е Ліги чемпіонів з «Баварією», «АЕК» і «Бенфікою».
  3. Три клуби з Нідерландів представляли свою країну на різних етапах кваліфікації до Ліги Європи УЄФА 2018/2019:
  • «АЗ» з Алкмаара, що став бронзовим призером Ередівізія 2017/2018, програв у другому кваліфікаційному раунді Ліги Європи «Кайрат» з Алма-Ати з загальним рахунком 3-2,
  • «Фейєноорд», що став володарем Кубка Нідерландів минулого сезону, програв в гостях словацькому «Тренчин» з рахунком 4-0. Після домашньої нічиї 1-1 команда з Роттердама покинула розіграш турініра,
  • Третя путівка в Лігу Європи визначилася за підсумками плей-офф між командами, що зайняли 5, 6, 7 і 8 місця в турнірній таблиці Ередівізія. За підсумками чотирьох матчів її володарем став «Вітесс». У третьому кваліфікаційному раунді цей клуб поступився «Базелю» з загальним рахунком 2-0 і вибув з турніру.

Нідерланди — батьківщина «тотального футболу». Стиль гри голландських клубів і збірної королівства приваблював багатьох уболівальників по всьому світу. Незважаючи на кризу, в якому перебуває Ередівізія, ця ліга все ще залишається очікуваною подією в футбольному світі.